Uluslararası Fotokapan Yarışmaları

Ödüllü Fotokapan Görüntüleri

Fotokapanların kullanımı Dünya çapında hızla yaygınlaşmaktadır. İlk zamanlarda sadece hayvan türlerinin tespitinde kullanılan fotokapanlar artık uluslararası yarışmalara konu olmaktadır.

Fotokapanlar hayvanların doğal davranışlarını etkilemez ve aynı yerde aylarca çalışabilir. Bu özellikleri sebebiyle fotokapanlar ile muhteşem görüntüler çekilebilmektedir.

Fotokapanlarla çekilen görüntüler için son yıllarda uluslararası yarışmalar düzenlenmektedir. Ödül alan görüntülerin bazıları amatör kullanılıcılar tarafından, basit cihazlar kullanılarak çekilmektedir.

Fotokapanlar doğa fotoğrafçılığı konusunda devrim sayılacak bir değişim sağladı. Önceden en güzel ve ilginç doğal hayat görüntüleri, bu işi meslek olarak yapan kişilerin çalışmaları ile elde edilirdi.

En basit görüntüler için bile ağır, pahalı ekipmanların kullanılması gerekiyordu. Sadece bir kaç kare resim veya video çekebilmek için kamuflaj çadırı içinde günlerce beklenirdi. Güzel görüntüler elde etmek için ya çok sabırlı veya şanslı olmalıydınız.

Fotokapanların kullanılmaya başlanması ile güzel doğal hayat görüntüleri elde etmek çok daha kolay hale geldi. Fotokapanı iyi bir noktaya bir yere kuruyor ve gidiyorsunuz, artık bütün işi o yapıyor. Size sadece görüntüleri almak kalıyor. Hatta bunun için artık fotokapanın yanına bile gitmenize gerek kalmıyor. (Bknz: Görüntü aktarma özellikli GSM fotokapanlar )

Fotokapanların çektiği bazı fotoğraflar oldukça etkileyici olabiliyor. Uygun şekilde yerleştirilen (Bu konuda ayrıntılı bilgi için tıklayınız : Fotokapan nasıl yerleştirilir?) sıradan fotokapanlarla bile muhteşem görüntüler alınabilmektedir.

Uluslararası yarışmalarda derece alan görüntülerin bazıları, bu cihazı sadece hobi amaçlı kullanan kişiler tarafından çekilmiştir. İsterseniz bu yarışmalara sizde katılabilirsiniz.

Aşağıda uluslararası yarışmalarda ödül almış fotokapan görüntüleri bulunmaktadır:

 

Lütfen aşağıda bulunan yorum kısmından görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. İlginiz için teşekkürler…

Aşağıdaki başlıklarda fotokapanlarla ilgili aradığınız her şeyi bulacaksınız :

Görüntü aktarma özellikli GSM fotokapanlar

Fotokapan Nasıl Kullanılır?

En çok tercih edilen fotokapan modelleri ve özellikleri.

Fotokapanların güvenlik kamerası olarak kullanımı

Fotokapan nasıl yerleştirilir?

Fotokapan çekim ayarları nasıl yapılır?

En çok satılan fotokapanlar

Fotokapan batarya ömrü nasıl arttırılır?

Fotokapanların hayvan türlerine göre kullanımı

Fotokapan nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir