Pitbull nasıl üretildi?

Pitbull üretiminde kullanılan köpekler hangileri?

Pitbull hangi köpeklerin karışımı sorusu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Belki size şaşırtıcı gelebilir ama aslında Pitbull en kolay üretilen köpek cinslerinin başında gelir.

Diyelim ki tüm Dünya da pitbull üretimi yasaklandı ve mevcut pitbulların tamamı da kısırlaştırıldı. Bu durumda bütün Pitbull’ların neslinin tükeneceğini düşünebilirsiniz ama aslında sadece bir kaç köpeği melezleştirerek istediğiniz tipte Pitbull üretmeniz mümkün.

Alman kurdu, Kangal, Doberman vs. gibi cinsleri melezleme yoluyla ortaya çıkarmak çok zor hatta imkansızdır ama pitbull üretimi çok kolaydır. (Köpek maması fiyatları, indirimli köpek ürünleri ve veteriner hizmetlerini görmek için bu sayfada görülen firma tanıtımlarına bakabilirsiniz)

Genelde ”Saldırı” haberleri ile gündeme gelen Pitbull köpeklerinin üretimleri ile ilgili çok sayıda şehir efsanesi ortalıkta dolaşmakta. En sık tekrarlanan söylenti, Pitbulll’arın ”Laboratuvar” ortamında üretildiği ile ilgili.

Gerçekte ise bu köpeklerin ortaya çıkışının tek yöntemi ”melezlemedir.” Pitbull’ların laboratuvarda üretildiği hikayeleri tamamen gerçek dışıdır.

Pitbull’ların en önemli özellikleri güç, cesaret ve inatçılıktır. Bunların doğru oranlarda birleşimi ortaya Pitbull’u çıkarmaktadır.

Pitbull’un ortaya çıkış tarihine baktığımızda karşımıza çıkan köpek cinslerinin  Bulldog ve Juck Russel Terrier olduğunu görüyoruz.

Bulldog çok güçlü bir köpek cinsidir fakat hantaldır, çabuk yorulur, yeterli çevikliğe sahip değildir. Ayrıca pek çok genetik sağlık sorunu bulunmaktadır. Bulldog’lar karakter olarakta pek saldırgan değildir.

Juck Russel Terrier müthiş bir enerjiye sahiptir. Terrierlerin genel özelliği olarak boyundan beklenmeyecek büyük bir cesarete sahiptir. Çok inatçı, azimli bir köpek cinsidir. Fakat ufak ve ince yapılıdır. Zayıf fiziği sebebiyle yapabilecekleri sınırlıdır.

Pitbull’lar tek tip bir köpek ırkı değildir. Pitbull adı altında farklı boyut ve görünüşte çok sayıda köpek var.

Şimdi Pitbull üretimine geçelim.

Cinsinin bütün özelliklerini taşıyan, sağlıklı bir dişi bulldog ile cinsinin üstün özelliklerine sahip bir erkek Juck Russel Terier temin ediyoruz.

Bu iki köpeğin çiftleştirilmesi ile ortaya klasik Pitbull çıkar:

www.teknomss.com – pitbull üretimi

Daha yüksek boylu ve iri yapılı bir pitbull’mu istiyoruz? Bu durumda klasik Pitbull cinsine gücü ve iri boyutları ile tanınan Mastiff genleri katmanız gerekiyor.

www.teknomss.com – pitbull product

İsterseniz rottweiler, doberman, dogo argentino gibi cinsleri de bu üretimlerde kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey terrier karakterinin sahip olduğu cesaret ve inatçılık özelliklerini kaybetmemenizdir. Güç bu özelliklerden daha sonra gelir.

Aşağıda mastiff genleri ile üretilmiş dünyaca ünlü dev pitbull ”Hulk” görülmektedir:

Lütfen aşağıda bulunan yorum kısmından görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşınız. İlginiz için teşekkürler…

Pitbull nasıl üretildi?” konusunda Bir Fikir

  1. Many of these new units have completely new chips includedbut can not be sold as new because case was obviously a returned case.It also provides for individualized attention that the teacher might not bein a position to provide when teaching a classroom filled withstudents. The simple reality is always that pressure has become mountingfor a long time for the recycling laptop or computer parts.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir